Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pasma świetlne

Jednym z głównych produktów, które pragnie zaoferować Państwu firma ASKON są pasma świetlne (zwane również świetlikami dachowymi). Kiedy warto stosować pasma świetlne?

Najważniejszym zadaniem pasm świetlnych jest zapewnienie naturalnego i równomiernego doświetlenia różnego rodzaju pomieszczeniom. Stosuje się je przede wszystkim w dużych obiektach przemysłowych takich jak:

  • hale produkcyjne
  • magazyny
  • wiaty

 

Dlaczego warto zainwestować w pasma świetlne?

Wykorzystanie pasm świetlnych w dachach pozwala na skuteczne ograniczenie konieczności stosowania światła sztucznego, co zdecydowanie ma pozytywny wpływ na samopoczucie i komfort ludzi przebywających w budynku. Kolejną zaletą jest również zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, pozwalające tym samym na osiągnięcie wymiernych korzyści ekonomicznych.
Z czego wykonane są nasze świetliki dachowe?

Pasma świetlne wykonuje się z kształtowników aluminiowych, których wypełnienie stanowią płyty z poliwęglanu komorowego o współczynniku przenikania ciepła od:
2,5 do 1,5W/m˛K, w zależności od grubości i struktury płyty jak również ilości komór.

Nasze pasma świetlne na życzenie klienta mogą być dodatkowo wyposażone w klapy wentylacyjne lub klapy oddymiające, inaczej zwane klapami dymowymi.

Gwarantujemy Państwu, że nasz produkt posiada wymagane oznaczenie CE oraz dopuszczenie do stosowania na terenie całej Unii Europejskiej, potwierdzone badaniami wykonanymi przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

Jeśli są Państwo zainteresowani naszym produktem, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Każda nasza oferta jest indywidualnie dopasowana do potrzeb klienta, zwracajac szczególną uwagę na to, co jest dla niego najważniejsze. Dla osób, które zastanawiają się nad zakupem tego rodzaju produktu, oferujemy również kompleksowe doradztwo i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania związane z pasmami świetlnymi.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym etapie realizacji zlecenia.
Zachęcamy także do przejrzenia galerii naszych produktów:

 

button02